SQUASH center | Ako si vybrať obuv na squash?
SQUASH center v Novom Meste nad Váhom ponúka na prenájom dve squashové ihriská, možnosť ďalších športov ako napr. stolný tenis, bedbinton, wallyball a iné. Okrem športového vyžitia u nás nájdete aj relax pri posedení v útulnej kaviarni.
squash squashcentrum squashcenter squash v novom meste nad váhom stolný tenis bedbinton prenájom telocvične
3539
post-template-default,single,single-post,postid-3539,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Blog

Ako si vybrať obuv na squash?

  |   Novinky - Oznamy   |   Žiadny komentár

Squash je intenzívny šport, v ktorom je najdôležitejšia kondícia, obratnosť a rýchlosť – čokoľvek, čo vám môže poskytnúť malú výhodu, je na nezaplatenie. Aké topánky potrebujete na kurte?

 

Na krátku dobu budete môcť používať akékoľvek športové topánky, ktoré máte. Čoskoro však zistíte, že ak sa chcete v hre zlepšiť, budete potrebovať obuv, ktorá je navrhnutá tak aby vyhovovala potrebám hry. Squash je hra, v ktorej budete tráviť veľa času behom, zastavovaním a otáčaním. Tí, čo si squash vyskúšali veľmi dobre vedia, že najväčšie bremeno počas hry je nielen v ruke, ale najmä v nohách. Správne vybraná obuv tak predstavuje takmer polovicu ich úspechu.

 

 

Ako si vybrať squashové topánky

 

Na úvod stojí za to uviesť, že ak práve začínate hrať tento šport, nemusíme kupovať profesionálnu obuv určenú iba na squash. Prvá vec, ktorú musíte vziať do úvahy je, aby podrážka topánok nezanechávala stopy na zemi. Ak totiž znečistíte podlahu v kurte v tom lepšom prípade vám hrozí pokuta, v horšom vám nepovolia vstup do klubu. Rovnako dôležité je, aby ste svoje topánky udržiavali čisté a teda nenosili obuv po „vonku“.

 

Ďalším prvkom je hmotnosť obuvi. Materiál obuvi ovplyvňuje hmotnosť obuvi. Čím ľahšia je obuv, tým pohodlnejšia je hra. Najlepšie topánky sú tie, ktoré na nohách necítite. Ďalšie dôležité požiadavky na squashové topánky sú:

 

– odpruženie – keďže pri squash často rýchlo meníte smer, skáčete, zrýchľujete a brzdíte podrážka musí byť flexibilná, podobne ako aj stielka, aby absorbovala nárazy a vibrácie. Podrážka musí mať správnu hrúbku a elasticitu. Príliš tenká a príliš tvrdá podrážka je príčinou odrenín na chodidle a v najhoršom prípade poranenia členku. Podrážka aj stielka by mali byť flexibilné. Musia umožniť tlmenie v dôsledku častého kontaktu s tvrdým povrchom.

 

– priľnavosť – priľnavosť obuvi je dôležitou vlastnosťou kvôli častej zmene smeru. Určite by ste mali vyhýbať tenkému a klzkému povrchu, ktorý je vyrobený z plastu. Topánka musí držať na zemi, vynikajúca priľnavosť vás pri hre chráni pred pádom.

– trvanlivosť – topánky sú pri squashi vystavené veľkému zaťaženiu, preto ak nie sú kvalitné, nemajú pevné švy, po niekoľkých zápasoch zistíte, že ste zbytočne vyhodili peniaze za „fake“ a môžete investovať opäť.

– vzdušná – podobne ako obuv pre bežcov, i topánky na squash by mali byť vyrobené zo silnej sieťoviny, aby sa noha príliš nepotila a navyše vložka by mala mať bakteriostatické vlastnosti.

 

Pokiaľ ide o špecializované squashové topánky, je potrebné uviesť, že na trhu nájdete niekoľko výrobcov špecializujúcich sa na ich distribúciu. Squash je disciplína, ktorá si získava stále väčšiu popularitu. Z tohto dôvodu sa tiež zvyšuje konkurencia medzi výrobcami. Tu a tam vylepšujú svoje výrobky v nových systémoch, ktoré tvoria konštrukciu topánky. Najdôležitejšie je, že nárast konkurencie vedie k lepšej kvalite a zaujímavejším riešeniam. Jednou z najpopulárnejších značiek špecializujúcich sa na výrobu squashových topánok sú:

۰ Asics
۰ Ahoj – tec
۰ Adidas
۰ Nike
۰ Wilson

Keď uvažujete o novej squashovej obuvi, nakoniec aj tak záleží na vašich osobných preferenciách. Existuje veľa možností, ale musíte vedieť, aké topánky vám pohodlne padnú na nohy. Správne zvolená obuv vám umožní vychutnať si pohodlný pohyb po kurte, spojený s potešením a lepšími výsledkami v zápasoch. Preto sa investície do nich určite vyplatia.

Žiadne komentáre

Napíšte komentár