SQUASH center | Skúsili ste squash a páčil sa vám? Je čas na ďalší krok…
SQUASH center v Novom Meste nad Váhom ponúka na prenájom dve squashové ihriská, možnosť ďalších športov ako napr. stolný tenis, bedbinton, wallyball a iné. Okrem športového vyžitia u nás nájdete aj relax pri posedení v útulnej kaviarni.
squash squashcentrum squashcenter squash v novom meste nad váhom stolný tenis bedbinton prenájom telocvične
3494
post-template-default,single,single-post,postid-3494,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Blog

Skúsili ste squash a páčil sa vám? Je čas na ďalší krok…

  |   Novinky - Oznamy   |   Žiadny komentár

Najväčším problémom pre tých čo si chcú zahrať squash je kurt. Nie je to beh, ani futbal, ktorý môžete hrať takmer kdekoľvek. Našťastie pre záujemcov o tento šport v našom meste a z jeho blízkeho okolia v Squashcenter v Novom Meste n.V. si môžete zahrať i mimo otváracích hodín – stačí si rezervovať váš obľúbený čas.

 

Ak si chcete prísť zahrať squash, nemusíte okamžite kupovať špeciálne vybavenie (raketu a loptičku si môžete požičať u nás) alebo oblečenie. Postačí vám športová obuv (uistite sa, že má svetlú a priľnavú podrážku napríklad tzv. halovky), tričko a kraťasy. Je tiež dobré priniesť si uterák na utretie potu a fľašu vody, aby ste obmedzili smäd medzi setmi. Mnoho hráčov tiež používa špeciálne okuliare, ktoré chránia ich oči pred zasiahnutím loptičkou.

 

Rovnako ako u mnohých iných disciplín, aj pri tomto športe sa musíte pripraviť na výdavky. Pri pravidelnom hraní je jednoducho nerentabilné pokračovať v prenajímaní rakety a loptičky. Výber rakiet v športových obchodoch je naozaj veľký. Od základných modelov pre začiatočníkov ktoré sa dajú zaobstarať od 25 € po rakety pre pokročilých. Rozhodnutie o výbere by malo závisieť od úrovne vašej hry, obsahu peňaženky a samozrejme od toho ako často máte v úmysle squash hrať.

 

Ako si vybrať squash raketu… 

 

 

Loptička je pre hru tiež potrebná. V obchodoch sa zvyčajne predávajú zabalené po kusoch. Nie sú však všetky rovnaké, squashové loptičky sa líšia elasticitou a sú rozlíšené pomocou farebných bodiek. Hráč si zvolí loptičku v rámci svojich hráčskych schopností. Čím je loptička pomalšia (menej elastická), tým viac je určená pre pokročilejších hráčov, pretože sa odrazí menej a hráč bude mať menej času na odohranie.

 

 

Na obrázku je vyobrazená dĺžka odrazu jednotlivých typov loptičiek.

 

 

 

Squash nie je šport, ktorý si vyžaduje atletickú stavbu tela a veľa svalovej hmoty, v skutočnosti je to práve naopak: príliš veľké svaly a nadmerná hmotnosť môžu byť prekážkou rýchleho a obratného pohybu po kurte. Squash si vyžaduje vytrvalosť, koncentráciu a chuť bojovať až do konca a vyhrať nad skúsenejším hráčom. Nebojte sa preto zúčastniť sa malých turnajov v squash ktoré od jesene do jari organizujeme. Okrem získaných skúseností v hre si odnesiete i nové priateľstvá.

 

 

Žiadne komentáre

Napíšte komentár