SQUASH center | Squash – ako ho začať hrať?
SQUASH center v Novom Meste nad Váhom ponúka na prenájom dve squashové ihriská, možnosť ďalších športov ako napr. stolný tenis, bedbinton, wallyball a iné. Okrem športového vyžitia u nás nájdete aj relax pri posedení v útulnej kaviarni.
squash squashcentrum squashcenter squash v novom meste nad váhom stolný tenis bedbinton prenájom telocvične
3466
post-template-default,single,single-post,postid-3466,single-format-standard,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Blog

Squash – ako ho začať hrať?

  |   Novinky - Oznamy   |   Žiadny komentár

Po práci, alebo škole toho môžete urobiť veľa, aby ste zrelaxovali a zároveň pocítili tok endorfínov. Niektorí pijú kávu a jedia koláč, iní chodia na prechádzku, zatiaľ čo iní sa venujú športu. Ja vám chcem dnes predstaviť najdynamickejšiu hru akú si kedy môžete zahrať – SQUASH! Poviem vám, prečo a ako začať hrať squash, koľko vás bude stáť vybavenie a dám niekoľko predbežných rád.

 

Prečo práve squash?

Pretože je cool, je dynamický a zábavný. Inštinkt vám možno hovorí, že dvaja ľudia v kurte, malá loptička a stena sú nudné, ale opak je pravdou. Emócie, ktoré tento šport vyvoláva, sú úžasné. Toto je jeden z mála momentov i v mojom živote, keď sme sa s manželom stali skutočnými konkurentmi, bez ohľadu na lásku. 🙂
Koniec koncov, nie je ľahké nájsť šport, ktorý vytvára lepšie podmienky, spaľuje kalórie, trénuje reflexy, sústredenie sa a pritom sa dá relatívne ľahko naučiť. Ak by si niektorí mysleli že tento šport je drahý, nižšie vám opíšem že je to mýtus.

 

Náklady na squash

Nebudem sem zahŕňať obuv a oblečenie, pretože môže byť úplne rovnaké ako pre mnohé iné športy takže ich má každý – (možno len s výnimkou obuvi, ktorá nesmie mať čiernu podrážku, lebo tá „píše“ na podlahu v kurte a je to pokutované). Po čase si môžete zakúpiť aj špeciálnu squashovú obuv, ale nie je to povinné.

 

Najdôležitejšie dve veci, ktoré vám budú robiť náklady, sú raketa a vstup do kurtu. Cena squash rakety sa pohybuje od 25 € a viac, ale pre tých ktorí nechcú hneď na začiatku míňať takúto sumu si môžu rakety požičať za 2 € na hod. Prenájom kurtu na 1 hodinu vyjde na 10 € (bez ohľadu na to či prídete hrať squash dvaja hráči, alebo viacerí).

 

Ako začať…

 

Stačí ísť hrať. 🙂 Nie je to ťažké. Pravidlá sú veľmi jednoduché a takmer inštinktívne ich dodržiavate. V našom Squashcentre si môžete pred vstupom na kurt pozrieť pravidlá na nástenke, alebo vám ich personál Squashcentra ochotne vysvetlí. Najlepším spôsobom je okrem toho nájsť priateľa, ktorý vás oboznámi s tajomstvami hry.

 

Osobne milujem squash. Po niekoľkých prvých tréningoch vás začína neuveriteľne uspokojovať. Dlhé zápasy, hrané niekedy z posledných síl, ktoré sú korunované víťazstvom, sú skvelou zábavou. Squash ma tiež naučil, ako sa upokojiť a sústrediť aj pri najväčšom úsilí. Spočiatku je to ťažké, pretože srdce bije veľmi rýchlo a svaly bolia. Avšak časom sa naučíte sústrediť a premýšľať pri hraní, dokonca aj v tomto stave.

 

Prečo premýšľať? Pretože to nie sú svaly, ktoré vyhrávajú túto hru, ale hlava! 😉

 

Aby som to zhrnula – odporúčam vám hrať squash! Je to hra ktorá naozaj stojí za to. 🙂

Žiadne komentáre

Napíšte komentár