SQUASH center | Squashu sa netreba báť, squash je hlavne o radosti z hry, pohybu a športu
SQUASH center v Novom Meste nad Váhom ponúka na prenájom dve squashové ihriská, možnosť ďalších športov ako napr. stolný tenis, bedbinton, wallyball a iné. Okrem športového vyžitia u nás nájdete aj relax pri posedení v útulnej kaviarni.
squash squashcentrum squashcenter squash v novom meste nad váhom stolný tenis bedbinton prenájom telocvične
1889
post-template-default,single,single-post,postid-1889,single-format-standard,category-novinky-oznamy,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-3.4,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive

Blog

Squashu sa netreba báť, squash je hlavne o radosti z hry, pohybu a športu

  |   Novinky - Oznamy   |   Žiadny komentár

Squah je indoorový šport, ktorý sa hrá v špeciálnom kurte s prispôsobenými stenami na odrazy loptičky.

Loptičky sa od seba odlišujú odskokom a odrazom o stenu. Rozdiely prezentuje farebná bodka na loptičke, kde pre začiatočníkov je vhodná loptička s modrou alebo červenou bodkou (majú dobrý odraz) a skúsenejší hráči hrávajú s loptičkami označených jednou žltou, alebo dvoma žltými bodkami (pomalší odskok).

Raketa na squash je ľahšia ako raketa na tenis, ale ťažšia ako na bedminton. Pre začiatočníkov je vhodnejšia raketa vyvážená do ruky (tiež je vhodná pre ženy). Pokročilejší hráči si volia raketu vyváženú viac do hlavy rakety, ktorá lepšie kopíruje agresívnejší štýl hry.

Čo sa týka pravidiel, veľmi zjednodušene, samotná hra začína podaním ktoré sa vykonáva z malého štvorca na squashovom kurte kde podávajúci hráč musí stáť aspoň jednou nohou.

Po dobrom podaní sa hráči striedajú v úderoch dovtedy, kým jeden z nich zle odpáli loptičku, alebo ju netrafí, či nedobehne. Loptička sa počas hry môže odrážať od stien pričom sa vždy musí dotknúť čelnej steny a dopadnúť na zem môže iba raz.

 

Viac o samotných pravidlách sa dozviete v našom Squashcenter, kde Vám radi vysvetlíme ako na to a samozrejmosťou je vždy dobrá nálada.

Squashu sa netreba báť, squash je hlavne o radosti z hry, pohybu a športu ako takého.

Žiadne komentáre

Napíšte komentár